poniedziałek, 16 kwietnia 2012

jestem licencjonowanym kolorystą :) | kurs analizy w systemie 12 typów urody


Przez ostatnie kilka miesięcy brałam udział w kursie analizy kolorystycznej według nowego podziału - 12 typów kolorystycznych.

 Kurs został przeprowadzony przez licencjonowanego kolorystę, który ukończył profesjonalne szkolenie z zakresu międzynarodowego systemu analizy kolorystycznej opartego na 12 typach urody. 
Kurs zakończony egzaminem.


Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym kursie, sporo się nauczyłam, oczywiście cały czas się dokształcam w tym kierunku - jestem członkiem zamkniętej grupy dla licencjonowanych kolorystów, gdzie analizujemy i dobieramy odpowiednie palety kolorystyczne dla poszczególnych osób :)

 Międzynarodowa analiza kolorystyczna 12 typów jest wykorzystywana przez profesjonalnych wizażystów i stylistów na całym świecie. W Polsce jest prawie nieznana. Większość z Was na pewno zna lub chociaż słyszała o starym podziale na 4 typy kolorystyczne czyli:
wiosna, lato, jesień, zima.

Jednak ta analiza jest zbyt schematyczna i nie każdą osobę można było zakwalifikować do jednego typu urody.


Nowoczesny system analizy kolorystycznej 12 typów jest kontynuacją analizy opartej na 4 typach urody.

Każda pora roku ma przypisane po 3 podtypy zgodne z trzema głównymi atrybutami kolorystycznymi.
Nowoczesny system wyróżnia następujące typy:

- Jasna Wiosna
- Ciepła Wiosna
- Czysta Wiosna

- Jasne Lato
- Chłodne Lato
- Zgaszone Lato

- Zgaszona Jesień
- Ciepła Jesień
- Głęboka Jesień

- Czysta Zima
- Chłodna Zima
- Głęboka Zima


Międzynarodowa analiza kolorystyczna 12 typów jest bardzo pomocna podczas pracy wizażysty stylisty. Odpowiedni dobór palety barw pozwala podkreślić naturalne piękno i sprawia, że wyglądamy promiennie, a nasza skóra świeżo i zdrowo.